
Klasszikus és romantikus hangszercsodák
Hangszercsodák - Klasszikus és romantikus hangszercsodák
Mandel Róbert hangszertörténeti sorozata
Viac
Hangszercsodák - Klasszikus és romantikus hangszercsodák
Mandel Róbert hangszertörténeti sorozata
Viac
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: piatok, 17. február 2017, 19:00
Mozart:: Adagio und Rondo üvegharmonikára és kvartettre KV 617
Haydn: F-dúr Barytontrió
Albrechtsberger: F-dúr dorombverseny
Hummel: Fantázia
Mozart: Négy menüett, KV 601
Deutsch: Menüett és trió szöghegedűre
Christa Schönfeldinger (üvegharmonika) Albin Paulus (doromb) Aba Nagy Zsuzsanna (klasszikus és romantikus hárfák) Szentpáli Roland (szerpent, ophikleid, saxkürt és tuba) Mandel Róbert (szöghegedű) Michael Brussing (baryton) Savaria Barokk Zenekar (művészeti vezető: Németh Pál)
Vannak hangszerek, melyeken egyszerűen túllépett az idő, mások pedig eleve rövidéletű népszerűségnek örvendetek: visszatekintve úgy tűnik, hogy ezek az instrumentumok a hangszertörténet zsákutcái voltak. Az üvegharmonika „karrierje” például az 1760-as évek elején kezdődött és – bár Mozart is írt rá darabot – fél évszázad elegendő volt ahhoz, hogy hangszertörténeti kuriózummá, elkötelezett „virtuózai” csodabogárrá váljanak. Némelyik hangszer a modernkori rokonok mellett különös mutációknak tűnik, másoknak pedig megadatott, hogy sajátos körülmények közepette kulcsszerepre tegyenek szert. Ilyen volt Esterházy „Fényes” Miklós kedvence, a baryton, melyre Haydn közel kétszáz darabot írt. Képzeljük el, hogy mi lett volna, ha a herceg a szöghegedűért lelkesedett volna? Mandel Róbertet már évek óta foglalkoztatják az elfeledett hangszerek, ám jellemzően nem a muzeológus érdeklődésével fordul feléjük. Muzsikus partnereivel együtt – mint amilyen Christa Schönfeldinger, Aba Nagy Zsuzsanna vagy Szentpáli Roland – elsősorban az foglalkoztatja, hogy miként lehet ezeket az instrumentumokat a 21. század számára is autentikusan megszólaltatni.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…