program


Kevin Spagnolo, Aurélien Pascal és Théo Fouchenneret

Kevin Spagnolo, Aurélien Pascal és Théo Fouchenneret

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 08. Februar 2024 19:00

Farrenc: Esz-dúr klarinéttrió, op. 44
Bruch: Nyolc darab klarinétra, csellóra és zongorára, op. 83
SZÜNET
Brahms: a-moll klarinéttrió, op. 114

Kevin Spagnolo (klarinét), Aurélien Pascal (cselló), Théo Fouchenneret (zongora)

Kevin Spagnolo napjaink egyik ígéretes fiatal tehetsége. 2018-ban, mindössze 22 évesen nyerte el a világ egyik legrangosabb megmérettetése, a Concours de Genève első díját. Ezzel ő lett a verseny történetének legfiatalabb klarinétművésze, akit ezzel az elismeréssel jutalmazott a szakmai zsűri. Ezt követően rangos koncertek rendszeres vendége lett kamarazenei és szóló szerepben egyaránt. Nem először jár Magyarországon, hiszen 2022 januárjában – beugró művészként – a Svéd Kamarazenekarral a Zeneakadémia színpadán játszhatta el Mozart A-dúr klarinétversenyét. A koncertet követően a Bartók Rádió elemzője kiemelte szuggesztív és virtuóz játékát. Partnere ezúttal a francia zenészcsaládból származó Aurélien Pascal, aki többek között a legendás Starker János mesterkurzusain tökéletesítette hangszerjátékát és kiemelkedő koncertélményei között említi együttműködését Schiff Andrással. Zongorán Théo Fouchenneret játszik, aki ugyancsak számos nemzetközi verseny fiatal felfedezettje. Erre az estére a 19. század késő romantikus kamarazene-termésének ismertebb és kevésbé ismert darabjaiból válogattak.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

 

SOROZAT:

Kamarazene karnyújtásnyira

Aktuelt


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.

English language tour with a mini concert

A zeneakadémista Pintér Anna és Kovács Luca – akik mellé a műsor utolsó számában Zsupos József csatlakozik – kamaraestjének programja a fuvolarepertoárt járja be a zenei sokszínűség, a virtuozitás és a színpadi jelenlét szempontjából.

PÅ PLAKATEN


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…