program


Kelemen Barnabás és hét európai egyetem közös vonószenekara - A Zeneakadémia műhelyei -

Kelemen Barnabás és hét európai egyetem közös vonószenekara - A Zeneakadémia műhelyei -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 31. Oktober 2023 19:30

Mozart: D-dúr divertimento
Bartók: Divertimento, BB 118
Csajkovszkij: Vonósszerenád, op. 48

Bécs, Párizs, Helsinki, Hága, Barcelona, Oslo és Budapest Zeneakadémiáinak hallgatóiból álló vonószenekar
Vezényel: Kelemen Barnabás

Az Európai Unió Erasmus+ programjaként hívta életre a Zeneakadémia azt a nemzetközi együttműködést, aminek keretében hat vezető európai egyetemről érkezik 3-3 hallgató Budapestre, ahol a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem diákjaival együtt többnapos intenzív workshopon vesznek részt Kelemen Barnabás vezetésével. A projekt zárókoncertjén megszólal többek közt Bartók Divertimentója, mellyel a növendékek nagy része most találkozik először, valamint Mozart és Csajkovszkij egy-egy, a vonószenekari repertoár alapját képező műve. A koncert műsora két olyan műfajt vonultat fel, melyek célja kialakulásukkor a szórakoztatás volt: a divertimento szó eredetileg is szórakozást, mulatságot, a szerenád pedig esti muzsikát jelent. Előbbi a bécsi klasszicizmus idején élte virágkorát és a társasélet nélkülözhetetlen kelléke lett, utóbbi pedig a 16. században még énekest állított a középpontba, aki a szeretett hölgyének vagy egy rangos személynek adta elő dalát, később azonban tisztán hangszeres kamarazenekari műfajjá alakult át.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.

„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló zongoraműve, a Le tombeau du Couperin 1914 ás 1917 között született, zenekari átirata pedig 1919-ben. A kompozíció meglepően hamar eljutott Magyarországra, először 1922-ben, a Svéd Királyi Balett vendégjátéknak zenéjeként szólalt meg, az eredeti zongoraaverzió pedig éppen 100 éve, 1925-ben.

PÅ PLAKATEN


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.