Program


kamara.hu/5  Az eltűnt idő nyomában - A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja

kamara.hu/5 Az eltűnt idő nyomában - A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja

Ha a zene a pillanat és a múlt művészete, akkor az előadó-művészet az emlékezés. Sajátos és megismételhetetlen felidézése egy zeneszerző darabjának, egy kornak, stílusnak és magának a komponistának.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 21. vasárnap, 11:00

kamara.hu – Az eltűnt idő nyomában
kamara.hu/5 A Zeneakadémia saját szervezésű programja
A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja
Részletes műsor nyár végén várható

A fesztivál művészeti vezetői: Simon Izabella és Várjon Dénes

Ha a zene a pillanat és a múlt művészete, akkor az előadó-művészet az emlékezés. Sajátos és megismételhetetlen felidézése egy zeneszerző darabjának, egy kornak, stílusnak és magának a komponistának. A kamara.hu művészeti vezetői, Simon Izabella és Várjon Dénes idén az emlékezés legikonikusabb irodalmi alkotásának, Marcel Proust Az eltűnt idő nyomában című világhírű regényfolyamának első kötetét állítják a Zeneakadémia kamarazenei fesztiváljának középpontjába. A művészetekben rendkívül tájékozott Proust rajongott Fauré, Franck és Beethoven zenéiért – természetesen mind meg is jelennek a programban. Asszociációk, szubjektív világok, zenei emlékekből építkező alkotások és a megszokott kiegészítő programok várják vissza a közönséget. A közreműködők között olyan jelentős művészeket üdvözölhetünk majd a Zeneakadémia színpadán, mint Jonathan Biss (zongora), Christoph Richter (cselló), New Zealand String Quartet, Henrik Brendstrup (cselló), Giovanni Guzzo, Alina Ibragimova (hegedű), Baráti Kristóf (hegedű), Szücs Máté (brácsa), Csővári Csilla (szoprán).

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.

Ajánló


A 2012-ben alakult Duo Sera különleges formáció, első koncertjükön a zenetörténet első szaxofonra és hárfára írt kompozícióját játszották. Mivel e…

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!