program


kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 18. November 2022 19:00

Levélbeszélgetés 1.
Clara Schumann és Robert Schumann művei
Csővári Csilla (ének), Baráti Kristóf (hegedű), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Brahms: 1. (G-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 78
Baráti Kristóf (hegedű), Várjon Dénes (zongora)

SZÜNET

Levélbeszélgetés 2.
Fanny Mendelssohn és Felix Mendelssohn-Bartholdy művei
Csővári Csilla (ének), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Schubert: 14. (d-moll) vonósnégyes, D. 810 („A halál és a lányka”)
Engegård Vonósnégyes: Arvid Engegård, Laura Custodio Sabas (hegedű), Juliet Jopling (brácsa), Jan Clemens Carlsen (cselló)

Szerkesztő, dramaturg, rendező: Simon Izabella

A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja – melynek művészeti vezetői Simon Izabella és Várjon Dénes, fellépői pedig a nemzetközi és a hazai zenei élet legjobbjai – minden alkalommal egy-egy irodalmi művet állít a középpontba, a zenei programok pedig több szálon kapcsolódnak a könyvhöz. Ezúttal Virginia Woolf Saját szoba című esszékötete adja a szerkesztés alapját. Woolf könyve a női alkotók önállóságáról, függetlenségéről szól, ennek megfelelően kapnak hangsúlyt a hölgyek a felhangzó darabok szerzői és előadói között is. A második koncerten egy-egy férfi-női házaspár és testvérpár kapcsolata elevenedik meg műveiken, levelezéseiken és naplóbejegyzéseiken keresztül, de megismerkedhetünk a két asszony apjával, akik szintén fontos szerepet töltöttek be lányuk művészi pályájának alakulásában, valamint a női alkotók sorsával a 19. századból. A muzsikusokhoz két színművész, Huszárik Kata és Ficza István is csatlakozik, a teljes előadást pedig az ötlet megálmodója, Simon Izabella állítja színpadra és rendezi meg. A Schumann család életébe pontosan addig kapunk bepillantást, amíg fel nem tűnik az ifjú Brahms – ekkor szólal meg a G-dúr szonáta, ami Clara kedvenc darabja volt a szerzőtől. Felix Mendelssohnról köztudott, hogy fiatalon érte a halál, kevésbé ismert tény azonban, hogy csupán fél évvel előtte hunyt el három évvel idősebb nővére. A második levélbeszélgetésben Schubert vonósnégyesével Fanny váratlan halálának állít emléket az est.

RENDEZŐ:Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

PÅ PLAKATEN


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.