Program


Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann - Kamarazene karnyújtásnyira

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 10. szerda, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Kai Frömbgen, Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Beethoven: F-dúr kürt-zongora szonáta, op. 17
Herzogenberg: D-dúr trió oboára, kürtre és zongorára, op. 61

SZÜNET

Reinecke: a-moll trió oboára, kürtre és zongorára, op. 188
Schumann: Három románc, op. 94
Schumann: Adagio és Allegro, op. 70

Kai Frömbgen (oboa), Zempléni Szabolcs (kürt), Marczi Mariann (zongora)

A düsseldorfi Robert Schumann Főiskola oboaprofesszora, Kai Frömbgen lesz a vendég azon az izgalmas kamaraesten, melyen két ritka hangszer-összeállítású trió is elhangzik, oboára, kürtre és zongorára. Az erre a formációra írt 19. századi művek közül kétség kívül Herzogenberg és Reinecke triói a legjelentékenyebbek. Előbbi mester, Heinrich von Herzogenberg a romantika Bach-reneszánszának meghatározó személyisége volt, szoros, személyes konfliktusoktól sem mentes kapcsolatban állt Johannes Brahmsszal. Műveivel idehaza nagyon ritkán lehet találkozni, pedig talentumáról és mesterségbeli tudásáról mások mellett Brahms is csak az elismerés hangján nyilatkozott. A koncert legkorábban írt műve Beethoven F-dúr szonátája, melyet Beethoven nevezetes budai fellépése (1800) óta egy kicsit a magunkénak is érzünk. Ezúttal Zempléni Szabolcs és Marczi Mariann szólaltatja meg.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Ajánló


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!