Program


Ifj. Balázs Elemér - A tehetség kötelez

Ifj. Balázs Elemér - A tehetség kötelez

Balázs Elemér zenész családba született, és már tanulmányai megkezdése előtt komponált darabokat. Jelenleg Dráfi Kálmán másodéves hallgatója a Zeneakadémián.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 3. szerda, 19:00

Rachmanyinov: c-moll etűd, op. 39/1
Rachmaninov: a-moll etűd, op. 39/6
Rachmaninov: esz-moll etűd, op. 39/5
Liszt: Költői és vallásos harmóniák – 8. Miserere, d’après Palestrina
Liszt: Transzcendens etűdök – 2. Fusées, 4. Mazeppa
Chopin: Huszonnégy prelűd, op. 28 – 9. E-dúr, 18. f-moll, 17. Asz-dúr, 10. cisz-moll, 20. c-moll, 16. b-moll prelűd
SZÜNET
Debussy: g-moll hegedű-zongora szonáta
Balázs Elemér: Pensati Libera
Ravel: Tzigane
 

Balázs Elemér zenész családba született, és már tanulmányai megkezdése előtt komponált darabokat. Jelenleg Dráfi Kálmán másodéves hallgatója a Zeneakadémián. 2017-ben elnyerte a Creative Art-díjat, 2018-ban az Országos Zongoraverseny nagydíjasa és különdíjasa lett, 2019-ben Junior Prima Díjat vehetett át. Részt vett Takács-Nagy Gábor és Vásáry Tamás mesterkurzusán. Édesapja felkérésére írt vonószenekari darabjait a Budafoki Dohnányi Zenekar játszotta lemezre Örök szerelem címmel, az album később Fonogram-díjat kapott. Első színházi kísérőzenéje Weöres Sándor Octopus c. darabjához készült, mely 2018/19-ben az évad előadása lett. Szólistaként fellépett többek közt a Zeneakadémián, a Müpában, a Magyar Rádióban, a BMC-ben, Nevers-ben és Párizsban. Debütáló Chopin-lemeze 2021-ben jelenik meg a Fonó gondozásában.RENDEZŐ:

 

Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.

Ajánló


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!