
Hommage à Jeney - Itt és most -
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. december 2. szombat, 19:00
Jeney: Zongoradarabok
Csalog Gábor (zongora)
Jeney: Majd, ha leírjátok, eljövök
Rácz Zoltán
Jeney: Wohin?
Anima Musicae Kamarazenakar
Vezényel: Rácz Zoltán
SZÜNET
Cage: Three2
Bojtos Károly, Rácz Zoltán, Váczi Zoltán (ütőhangszerek)
Jeney: Fantasia su una nota (14 tagú kamaraegyüttesre)
Csalog Gábor, Kemenes András (zongora), Lukács Miklós (cimbalom), Váczi Zoltán, Schlanger Tamás, Bojtos Károly (ütőhangszerek)
Anima Musicae Kamarazenakar
Vezényel: Rácz Zoltán
Idén március 4-én lett volna 80 éves Jeney Zoltán, a Zeneakadémia egykori tanszékvezető tanára, a magyar kortárs zenei élet megkerülhetetlen alakja. Nekrológjában négy évvel ezelőtt így emlékezett meg Vigh Andrea, az egyetem rektora az alkotó Jeneyről: „Bár lételeme volt a zenei kísérletezés, az újdonság kutatása, hihetetlen mélységben ismerte a zenei hagyományt”, a tanár Jeneyről pedig így vélekedett: „… rendkívül erős esztétikai világképe volt, azt azonban soha nem erőltette rá növendékeire. Azt szerette volna, ha megtalálják a saját útjukat.” Alma matere szóló- és kamaraesttel adózik a mester emlékének: megszólal több szólózongoraműve, szöveges variációra épülő ikonikus darabja (Majd, ha leírjátok, eljövök), a Halotti szertartás egy részlete, a nyolcvanas évek termésének két meghatározó ensemble-kompozíciója (Arupa, Fantasia su una nota) és az iraki háborúra reflektáló torzított Beethoven-Örömódája (Wohin?).
Zeneakadémia Koncertközpont
150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény néhány kiváló tanárának műve hangzik el.
Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!