Program


Haffner Eszter, Bársony Péter és Rohmann Ditta - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Haffner Eszter, Bársony Péter és Rohmann Ditta - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

„Vannak emberek, akiknek csillogó emléke világít, / Amikor ők maguk már nincsenek köztünk.” – Szenes Hanna II. világháborúban meggyilkolt költőnő két verssora akár a mottója is lehetne a Kamarazene karnyújtásnyira sorozat hommage-hangversenyének, melyen a Zeneakadémia Vonós Tanszékének két csoportvezető tanára mellett Haffner Eszter hegedűművész közreműködik.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 15. kedd, 19:00

Schubert: B-dúr vonóstrió, D. 471
Krása: Passacaglia és fúga
Klein: Vonóstrió
Eötvös Péter: Trio à cordes (in memoriam Christophe Desjardins) – magyarországi bemutató
Krása: Tánc

Haffner Eszter (hegedű), Bársony Péter (brácsa), Rohmann Ditta (cselló)

„Vannak emberek, akiknek csillogó emléke világít, / Amikor ők maguk már nincsenek köztünk.” – Szenes Hanna II. világháborúban meggyilkolt költőnő két verssora akár a mottója is lehetne a Kamarazene karnyújtásnyira sorozat hommage-hangversenyének, melyen a Zeneakadémia Vonós Tanszékének két csoportvezető tanára mellett Haffner Eszter hegedűművész közreműködik. A műsor egyik részében a Holokauszt során Auschwitzban elhunyt két cseh zeneszerző, Hans Krása és Gideon Klein 1944-ben keletkezett darabjait hallhatjuk. Kleint kevesebb mint két héttel a Vonóstrió befejezése után deportálták, Krása pedig mindkét kamaraművét a theresienstadti gettóban komponálta. Eötvös Péter műve a 2020-ban elhunyt Christophe Desjardins-nek állít emléket; a francia brácsaművész tagja volt az Ensemble InterContemporainnek, nevéhez számos kortárs mű bemutatója fűződött. A melankolikus felhangot ellensúlyozza Schubert vonóstriója, melyből teljes egészében csak a nyitó Allegro tétel maradt fenn.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!