
Giovanni Sollima és az Amsterdam Sinfonietta
Zenekar a központban - Giovanni Sollima és az Amsterdam Sinfonietta
Zenekar a központban - Giovanni Sollima és az Amsterdam Sinfonietta
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, April 08 2017 7:30PM
Boccherini: 6. (d-moll) szimfónia, op. 12/4 („La casa del diavolo”)
Haydn: 2. (D-dúr) csellóverseny, Hob. VIIb2
szünet
Verdi: e-moll vonósnégyes
Sollima: L.B. Files
Amsterdam Sinfonietta (műveszeti vezető és koncertmester Candida Thompson) Giovanni Sollima (cselló)
Giovanni Sollima olyan virtuóz, aki nem pusztán a játék kedvéért ragad hangszert, gordonkázásával meg szeretné szólítani az egész világot. S nem csak szólistaként, komponistaként is ugyanez a belső motiváció hajtja, műveit ugyanolyan szívesen hallgatják a klasszikus zene hívei, mint a rockzenére csápoló fiatalok. A zeneszerzői és csellótanulmányait párhuzamosan végző Sollima már egész fiatalon olyan művészekkel lépett fel, mint Claudio Abbado, Giuseppe Sinopoli, Jörg Demus, Martha Argerich, Riccardo Muti, Katia és Marielle Labèque, Ruggero Raimondi, Bruno Canino, Victoria Mullova, Patti Smith, Philip Glass és Yo-Yo Ma. A „klasszikus utak” mellett folyamatosan járja az alternatív pályákat is, legyen szó speciális helyszínekről, műfajok közötti határterületekről vagy épp különleges hangszerekről. Dolgozott már táncosokkal, színház- és filmrendezőkkel, alkotótársa volt többek között Bob Wilson, Alessandro Baricco, Peter Stein, Marco Tullio Giordana, Peter Greenaway és John Turturro. A Chicagói Szimfonikus Zenekar 2014-ben mutatta be önmaga és Yo-Yo Ma számára írt kettősversenyét.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.
Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.