
Trio Mikrokosmos - Fóris Zsófia, Forgó Boglárka és Lescsinszky Áron kamaraestje - A tehetség kötelez
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 29. Oktober 2023 19:00
Dvořák: 4. (e-moll) zongoratrió, op. 90 („Dumky”)
SZÜNET
Martinů: 1. zongoratrió
Smetana: g-moll zongoratrió, op. 15
Fóris Zsófia (hegedű), Forgó Boglárka (cselló), Lescsinszky Áron (zongora)
A trió három fiatal zenészét 2019 óta intenzív közös szakmai munka és az ehhez társuló zene iránti elkötelezettség jellemzi. Megalakulásuktól kezdve dolgoznak repertoárjuk bővítésén, és időközben számos szólóhangszeres verseny díjazottjai lettek. Trióként lehetőségük nyílt játékukat bemutatni a Zeneakadémia koncerttermeiben és a Magyar Zene Házában. Jelenleg a Zeneakadémia másodéves hallgatói, Kiss Péter osztályában végzik kamarazene-tanulmányaikat. Közös munkájuk gyümölcseként a IX. Országos Kamarazene Versenyen 1. díjban és előadói különdíjakban részesültek, illetve az idén februárban, a Zeneakadémia által rendezett Weiner Leó Országos Kamarazene Versenyen a vonós-zongorás kategória 1. díját és a közönségdíjat is elnyerték.
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
English language tour with a mini concert
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.