Program


Fejérvári Zsolt és Báll Dávid - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Fejérvári Zsolt és Báll Dávid - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

A lengyel zeneszerző és zongoraművész, Katarzyna Brochocka számos darabbal gazdagította a nagybőgő repertoárját, írt a hangszerre szólószvitet, szonátát és versenyművet is. A James Joyce versciklusából kiválasztott szövegekre készült Kamarazene című darabjában (2009) ugyancsak kiemelt szerepet játszik az instrumentum: kommentálja, ellenpontozza az énekes szólamát, melyet a koncerten Rajk Judit ad elő.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. április 23. szombat, 19:00

Gubajdulina: Nagybőgő-zongora szonáta
Katarzyna Brochocka: Kamarazene
Hindemith: Nagybőgő-zongora szonáta
SZÜNET
Fekete Gyula: Szonáta nagybőgőre es zongorára
Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821

Fejérvári Zsolt (nagybőgő), Báll Dávid (zongora), Rajk Judit (ének)

A lengyel zeneszerző és zongoraművész, Katarzyna Brochocka számos darabbal gazdagította a nagybőgő repertoárját, írt a hangszerre szólószvitet, szonátát és versenyművet is. A James Joyce versciklusából kiválasztott szövegekre készült Kamarazene című darabjában (2009) ugyancsak kiemelt szerepet játszik az instrumentum: kommentálja, ellenpontozza az énekes szólamát, melyet a koncerten Rajk Judit ad elő. A szonátaestnek is beillő programban Fejérvári Zsolt és Báll Dávid a nagybőgő-zongora kettősében rejlő lehetőségek sokféleségét mutatják meg, olyan alkotások révén, mint Schubert népszerű darabjának átirata, Fekete Gyula nosztalgikus hangvételű műve, illetve Hindemith négytételes, klasszicizáló szonátája vagy Szofija Gubajdulina lírai-látomásos, különleges, improvizatívnak ható játékmódokat is felvonultató kompozíciója.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Ajánló


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!