
Fassang László
Orgona a központban
Fassang László
Orgona a központban
Fassang László
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, November 18 2020 7:30PM
Orgona a központban
Fassang László
J. S. Bach – Fassang László: Chaconne a d-moll hegedűpartitából
Szathmáry Zsigmond: B-A-C-H hommage à ...
Liszt: Prelúdium és fúga a B-A-C-H motívumra
SZÜNET
Schumann: Hat darab kánonformában, op. 56
Ligeti: Musica ricercata – részletek
Kurtág György: Játékok – részletek
Brahms – Fassang László: Chaconne a 4. (e-moll) szimfóniából
Fassang László (orgona)
Fassang László neve aligha ismeretlen a budapesti közönség számára. Az orgonaművész kiterjedt hazai és nemzetközi előadói tevékenysége a klasszikus orgonairodalom megszólaltatására összpontosul, de fontos részét képezi másik szenvedélye, az improvizálás is. Zeneakadémiai hangversenyének középpontjában Johann Sebastian Bach zenei öröksége foglal helyet. Az est a legendás d-moll chaconne-nal veszi kezdetét, melyben Bach a felesége elvesztése utáni gyászának adott örökérvényű kifejezést. A komponista nevéből képzett zenei motívum (B-A-C-H) a zenetörténet számos mesterét ihlette meg: Liszt prelúdium és fúgájához Szathmáry Zsigmond modern alkotása szolgál kontrasztul. Schumann kontrapunktikus karakterdarabjait Ligeti György és Kurtág György remek miniatűrjei követik. Az estet megkoronázó mű Brahms negyedik szimfóniájának grandiózus fináléja, mely a chaconne-hoz hasonló variációs technikája révén találó lezárását nyújtja a koncertnek.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.