Program


Elmeséljük! Liszt-kukacok Akadémiája – Hangok a műhelyből - 10–15 éveseknek

Elmeséljük! Liszt-kukacok Akadémiája – Hangok a műhelyből - 10–15 éveseknek

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. november 10. vasárnap, 11:00

Mozart és mások művei

Műhelyvezető: Boldizsár Ildikó (mesekutató)
Mesélő: Mona Dániel

A Hangok a műhelyből sorozat az építkezés és főzés után a mesék világát is megvizsgálja. Hiszen a zene nem más, mint történetmesélés szavak nélkül. Persze sokféleképpen lehet zenével mesélni. Vannak konkrétan egy mesét megzenésítő művek, más daraboknak rejtett programjuk van, de ezúttal azok a zenék kerülnek figyelmünk középpontjába, amelyek nem kifejezetten mesék, de akár azok is lehetnének. A szonáta műfajának szabályrendszere elsőre bonyolultnak tűnhet, pedig valójában ugyanúgy épül fel, mint egy mese: miután megismertük a főhősöket, kezdődik a bonyodalom, mígnem helyre áll a rend, és királykisasszonnyal, meg fele királysággal gazdagabban zárul a történet. Mozart zongoraműveibe például nem is nehéz belehallanunk a mesét, ami mindenkinél más, mégis azonos. A matiné kalauza Boldizsár Ildikó, aki meseterapeutaként és íróként kívülről-belülről ismeri Óperencia, Hetedhétország és Üveghegy lakóit, azok gondolkodását és történeteik logikáját. 

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény néhány kiváló tanárának műve hangzik el.

Ajánló


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!