
Élesben – az Alma Mater kórus
Az Alma Mater kórus adventi koncertjére a romantika és a 20. század karácsonyi ünnepkörhöz kötődő darabjainak legjavából válogatott.
Az Alma Mater kórus adventi koncertjére a romantika és a 20. század karácsonyi ünnepkörhöz kötődő darabjainak legjavából válogatott.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 28. kedd, 19:30
A Zeneakadémia Alma Mater kórusa az egyetem legnagyobb múltra visszatekintő, megszakítás nélkül létező zenei formációjaként rendszeres szereplője a hangversenyéletnek, a tavalyi évben például Beethoven 9. szimfóniájában Kobajasi Kenicsiró vezénylete alatt hallhatta őket a közönség. A Somos Csaba vezetésével működő, az egyetem karvezetés és elmélet szakos, valamint nem zenekari hangszeres hallgatóiból álló együttes a kórustagok egyéni képzettségére és kamarazenészi érzékenységére építve olyan gazdag énekkari hangzáskultúrát tudhat magáénak, mely az együtt zenélés különlegesen magasrendű formáját képviseli. Az Alma Mater kórus adventi koncertjére a romantika és a 20. század karácsonyi ünnepkörhöz kötődő darabjainak legjavából válogatott. A Liszt-díjas Somos Csaba mellett az énekkart az együttes korábbi karnagyaként, valamint a Liszt Ferenc Kamarakórus alapítójaként is ismert, nemrég a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Párkai István vezényli.
Program:
Liszt: Angyalok kara Goethe Faustjából
Poulenc: Négy karácsonyi motetta
Liszt: Karácsonyfa
Britten: Hymn to the Virgin
Morten Lauridsen: O magnum mysterium
Respighi: Lauda per la Nativita del Signore Jesu -- Kantáta
Közreműködik:
Hangszeres és énekes szólisták: a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói A Zeneakadémia Alma Mater Kórusa Vezényel: Párkai István, Somos Csaba
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
A Junior Prima díjas Devich Benedek zenész családban nőtt fel, és bár szülei nem erőltették a zenei pályát, támogatták érdeklődését. Koncertélményei hatására végül a nagybőgőt választotta, mert úgy érezte, így még közvetlenebbül képes kifejezni az emberi érzéseket. A nagybőgő egyre népszerűbb szólóhangszerként is, ezért Devich is nagy érdeklődéssel fordul az átiratok felé. A koncerten közreműködik a nemzetközi hírű zongoraművész, Palojtay János, akit Várjon Dénes generációja egyik legizgalmasabb egyéniségének nevezett.
A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere…
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!