program


Ecce Homo - Itt és most

Ecce Homo - Itt és most

Szent Efrém Kórus, Tornyai Péter

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 14. April 2025 19:00

Tornyai Péter: Dixit

Rajk Judit (alt), Kéringer László (tenor), Zétényi Tamás (cselló), Nevelő János (ütőhangszerek)
Szent Efrém Férfikar (művészeti vezető: Bubnó Tamás)
Vezényel: Tornyai Péter

Tornyai Péter Dixit című kompozíciója 2017-ben, Zétényi Tamás felkérésére született. Az egyedülálló apparátusú mű szóló csellót, egy-egy azonos hangfajú férfi és női szólistát, egy tizenkét tagú férfikart, valamit egy ütőst ír elő. A mű tételeiben Tornyai a Teremtés hét szavát (aktusát) felelteti meg Krisztus hét szavával a kereszten, mindezt Szent Ágoston írásai alapján. Tornyai 2017-ben így beszélt kompozíciójáról: „A Dixit több szempontból első darab eddigi zeneszerzői munkámban. Így például abban is, hogy átszűrődik rajta az istenhit kérdése – és talán nem csak a téma miatt. A hité, ami személyes életemben mindig is fontos volt, de csak nagyon áttételesen tudtam kapcsolatba hozni azzal, amit alkotóművészként csinálok. Ez talán csak akkor lehetséges teljes harmóniában, ha az alkotásban nincs exhibicionizmus. De itt nem kell elmenni a keleti filozófiákig, nekem elég a keresztény Haydn vagy Bach példája.”
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


Szabó Balázs orgonaművész hangszerbemutatója

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

PÅ PLAKATEN


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.