
Dalok a trapézról / Az elveszett balett nyomában - A 2025. évi Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, January 11 2025 7:00PM
Ensemble Trapèze
Ének, zeneszerző, karmester, dramaturg, művészeti vezető: Sztojanov Georgi
Miért tiltotta meg Prokofjev, hogy op. 39-es kvintettjét balettként adják elő? Hogyan lett egy cirkuszban játszódó bohém balettből kamarazenei darab? És vajon mi köze lehet ehhez egy misztikus táncos-koreográfusnak? A Trapézdalok több mint koncert: zene és színház találkozása, ahol Prokofjev elveszett balettjének története kel új életre. Sztojanov Georgi zeneszerző-énekes lenyűgöző előadásában a balett eredeti tételei közé saját dalai fonódnak, melyeket Rimbaud költészete ihletett. Az új szólótáncok és humoros színházi elemek pedig a zenét látvánnyal egészítik ki, miközben a múlt, a jelen és a színpad varázsa összefonódik.
A hollandiai Ensemble Trapèze Prokofjev művének bemutatásával nem csupán egy kamarazenei koncertet kínál: hosszú és alapos kutatómunka eredményeként kortárs szemléletű, egyedi interpretációval kelti életre az alkotást. Az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál az egymástól merőben eltérő események találkozását ünnepli, ahol minden program egyedi színekkel gazdagítja a fesztivál sokszínűségét, valódi Polychrome-hangulatot teremtve. Legyen részese ennek a varázslatos élménynek a fesztivál nyitóeseményén!A koncert előtt, 18:00–18:45 között Sztojanov Georgi zeneszerző, dramaturg – és egyben énekes, karmester és művészeti vezető –, valamint Gryllus Samu zeneszerző, a fesztivál alapító kurátora beavató beszélgetésben mutatja be a művészeti koncepciót, amely a koncertre szóló jeggyel látogatható.Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont, Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál, Pro Progressione
Támogató: Az Ernst von Siemens Musikstiftung támogatásával. Megvalósult a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.
A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.
A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes, éneklő hangot eredményező játékmódja forradalmasította a csellójátékot.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.