Program


CZF2017, Cziffra Fesztivál, Fazil Say zongoraestje

CZF2017, Cziffra Fesztivál, Fazil Say zongoraestje

Fazil Say török származású zongoraművész sokoldalúságával a világ minden táján lázba hozza a közönséget. Megkérdőjelezhetetlen kvalitású klasszikus zongoraművész, zeneszerző és jazz zenész egyben. A legmagasabb minőségre törekvő művész vallja, hogy csak jó és rossz zene létezik műfaji megkötésektől független.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, February 23 2017 7:30PM

1970-ben született Ankarában irodalmár családban, szülei klasszikus zene iránti szeretete meghatározó volt számára. Ennek hatására kezdett el zongorázni az Ankarai Állami Konzervatóriumban, ahol zeneszerzést is tanult. 17 évesen ösztöndíjjal került a düsseldorfi Robert Schumann Intézetben, ahol David Levine vezetése alatt tanult Majd a Berlini Konzervatóriumban folytatta tanulmányait. 1994-ben első helyezést ért el a Young Concert Artists International Auditions meghallgatáson, ami elindította nemzetközi karrierjét. 26 éves volt mindössze mikor saját szerzeményének a Selyemút című concertójának premierjét Bostonban bemutatták. 2001-ben Ankarában Nazim című oratóriumát adták elő, melyet a török költő, Nâzım Hikmet emlékére rendelt tőle a török állam. 2004-ben európai és amerikai turnén vett részt Maxim Vengerovval. 2005-ben filmzenét írt Hans-Ulrich Schlumpf svájci rendező Ultima Thule című filmjéhez. 2008-tól az Európai Unió felkérésére „A kultúrák közötti párbeszéd nagykövete”. Rendszeresen hívják játszani a New York-i, Izraeli, Baltimore-i és Szentpétervári Filharmonikusokhoz, a Bécsi Szimfonikus Zenekarhoz, a BBC Filharmonikusokhoz vagy az Orchestre National de France-hoz. Fellépett számos neves fesztiválon, és a Carnegie Hallban egyaránt.

Műsor:

Mozart: A-dúr zongoraszonáta, K. 331
Debussy: 6 prelűd
szünet
Bach-Busoni: Chaconne
Wagner-Liszt: Izolda szerelmi halála
Gershwin-Say: Summertime variációk
Paganini-Say: Paganini variációk
Mozart-Say: Török induló

Our offer


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Suggestions


Hogy mennyire különleges helyet foglal el a magyar felsőoktatásban a Zeneakadémia, azt kevés dolog példázza jobban, mint a minden év…

150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.