Program


Csejtei-Varga Júlia és Szabó Eszter szcenírozott dalestje - A tehetség kötelez

Csejtei-Varga Júlia és Szabó Eszter szcenírozott dalestje - A tehetség kötelez

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, December 17 2024 7:00PM

Schumann: Asszonyszerelem, asszonysors, op. 42
Brahms: Vier ernste Gesänge: O Tod, wie bitter bist du
C. Schumann: Soirées musicales, op. 6 » 2. Notturno
Loewe: Asszonyszerelem, op. 60 » 9. Traum der eignen Tage
Schumann: Gyermekjelenetek, op. 15 » 13. A költő szól

Clara Schumann: Csejtei-Varga Júlia (mezzoszoprán) és Szabó Eszter (zongora)
Közreműködik: Tóth Olivér (próza), Csölley Martin (ének)
Rendezte: Tarjányi Krisztina Irma

A Robert Schumann Asszonyszerelem, asszonysors című dalciklusára és Clara Schumann személyes szövegeire épülő szcenizált dalest a feleség-anya-művész-lét őszinte kérdéseire keresi a választ. „Minden nap két-három órát tanítok, egy órát gyakorlok, írok a naplómba, legkevesebb egy órát sétálok Roberttel, a gyerekeimmel vagyok elfoglalva, tanulok angolul… Láthatod, hogy kevés idő marad a beszélgetésre.” Habár az idézett szöveg több mint 150 évvel ezelőtt született, lehetne egy mai fiatal művész-feleség-édesanya rövid szöveges üzenete is. Clara Schumannról, a fenti sorok írójáról általában Robert Schumannhoz és Johannes Brahmshoz fűződő kapcsolata, valamint virtuóz zongorajátéka révén esik szó. De ki volt ez az erős, mégis finom lelkű nő, aki ilyen eleganciával egyensúlyozott női szerepei között? Honnan merítette erejét, hogy a 19. században az atyai akarat ellenére szerelemből házasodjon? Hogyan lett egy zseniális, de túl érzékeny komponista feleségeként nyolc gyermek édesanyja, tanár, zeneszerző és sikeres zongoraművész? Az előadás Clara Schumannról szól. De nemcsak róla.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.