Program


Csabay Domonkos zongoraestje - Beethoventől Brittenig – Zenei körutazás Európában - A fekete-fehér s

Csabay Domonkos zongoraestje - Beethoventől Brittenig – Zenei körutazás Európában - A fekete-fehér s

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 26. szombat, 19:00

Beethoven: C-dúr polonéz, op. 89
Beethoven: Andante favori, WoO 57
Beethoven: Allemande, WoO 81
Beethoven: Hat variáció egy saját témára, op. 76 („Török Induló”)
Beethoven: Rondo alla ingharese quasi un capriccio, op. 129 („Harag az elveszett garas miatt”)
Britten: Holiday Diary, op. 5

SZÜNET

Sibelius: Finlandia – szimfonikus költemény, op. 26 (a szerző átirata)
Rahmanyinov: gisz-moll prelűd, op. 32/12
Chopin: Asz-dúr prelűd, op. 28/17
Ravel: La valse (a szerző átirata)
Kodály: Marosszéki táncok

Csabay Domonkos (zongora)

Képzeletbeli utazások megtételéhez a zenénél aligha van ideálisabb „közlekedési eszköz”. Beethoven például nem járt sem lengyel, sem török földön, ám mindez nem akadályozta meg abban, hogy polonézt vagy törökös indulót írjon. A magyaros hangvételű darabjaihoz viszont közvetlen inspirációt is kaphatott, budai utazásán éppúgy, mint magyar barátai révén. Csabay Domonkos égtájak között cikázó koncertje Beethoven ritkábban hallható, ám rendkívül üdítő kompozícióival vesz lendületet, hogy aztán olyan helyekre röpítsen el, mint egy tengerparti nyaralóhely Angliában, ahol az alig húszéves Benjamin Britten zenei naplót vezetett reggeli úszásról, vitorlázásról és minden egyéb békebeli nyári kikapcsolódásról. Az északi vidékekre egy igazi különlegesség révén jutunk majd el, Sibelius fennkölt szimfonikus költeménye ezúttal zongoraváltozatban hallható. A bécsi kedélyt Ravel nevezetes táncfantáziája magasztalja, a műsort Kodály Zoltán székely-magyar népi dallamokat visszhangzó, virtuóz darabja zárja.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Szauer Bianka és Pajor Olivér korosztályuk kiemelkedő tehetségei, mindketten számos nemzetközi és hazai versenyen értek el kimagasló eredményeket. A Tehetség kötelez sorozatban közös szólóestet adnak, ahol egy kamaraprodukció is elhangzik, Maurice Ravel eredetileg vonósnégyesre, fuvolára, klarinétra és hárfára írt Bevezetés és allegro című műve

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

Ajánló


A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat…

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!