
Csabay Domonkos zongoraestje - Beethoventől Brittenig – Zenei körutazás Európában - A fekete-fehér s
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 26. szombat, 19:00
Beethoven: C-dúr polonéz, op. 89
Beethoven: Andante favori, WoO 57
Beethoven: Allemande, WoO 81
Beethoven: Hat variáció egy saját témára, op. 76 („Török Induló”)
Beethoven: Rondo alla ingharese quasi un capriccio, op. 129 („Harag az elveszett garas miatt”)
Britten: Holiday Diary, op. 5
SZÜNET
Sibelius: Finlandia – szimfonikus költemény, op. 26 (a szerző átirata)
Rahmanyinov: gisz-moll prelűd, op. 32/12
Chopin: Asz-dúr prelűd, op. 28/17
Ravel: La valse (a szerző átirata)
Kodály: Marosszéki táncok
Csabay Domonkos (zongora)
Képzeletbeli utazások megtételéhez a zenénél aligha van ideálisabb „közlekedési eszköz”. Beethoven például nem járt sem lengyel, sem török földön, ám mindez nem akadályozta meg abban, hogy polonézt vagy törökös indulót írjon. A magyaros hangvételű darabjaihoz viszont közvetlen inspirációt is kaphatott, budai utazásán éppúgy, mint magyar barátai révén. Csabay Domonkos égtájak között cikázó koncertje Beethoven ritkábban hallható, ám rendkívül üdítő kompozícióival vesz lendületet, hogy aztán olyan helyekre röpítsen el, mint egy tengerparti nyaralóhely Angliában, ahol az alig húszéves Benjamin Britten zenei naplót vezetett reggeli úszásról, vitorlázásról és minden egyéb békebeli nyári kikapcsolódásról. Az északi vidékekre egy igazi különlegesség révén jutunk majd el, Sibelius fennkölt szimfonikus költeménye ezúttal zongoraváltozatban hallható. A bécsi kedélyt Ravel nevezetes táncfantáziája magasztalja, a műsort Kodály Zoltán székely-magyar népi dallamokat visszhangzó, virtuóz darabja zárja.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Ezen az estén három jól ismert művész lép színpadra.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!