Program


Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszéke - A Zeneakadémia műhelyei

Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszéke - A Zeneakadémia műhelyei

A Zeneakadémia 1875-ben nyílt meg a hallgatók előtt. A zongoraképzés az első szakok között szerepelt, amelyeket az iskola kínálni tudott, az orgona szak pedig 1882-től csatlakozott hozzá. Az utóbbi évtizedekben olyan tanszéki csoportok is csatlakoztak hozzájuk, mint a hárfa, a harmonika, a cimbalom és a csembaló.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, November 24 2020 7:00PM

Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszéke - A Zeneakadémia műhelyei

Műsor:
Croft: Sarabande; Ground
Bajcsay Zsófia (hárfa)

Lajtha: 2. trió, op. 47
Kriesch Barbara (hárfa), Bán Máté (fuvola), Balázs István (cselló)

Szergej Vojtenko: Revelation
Kovács Renáta (harmonika)

A. Rubinstein: Orosz tánc (Trepak)
Halász Péter (harmonika)

Moszkowski: Tíz kis darab, op. 77 – 6. Tarantella

John Williams – Vjacseszlav Szemjonov: Unforgettable...
Demeniv Mihály (harmonika)

Piazzolla: Oblivion
Borsos Dominika, Nagy Torma Krisztina (harmonika)

Piazzolla:: Adiós Nonino

Richard Galliano: Tango pour Claude
Borsos Dominika, Gojan Szabolcs (harmonika)

Zolotarjov: Rondo Capriccioso
Borsos Dominika, Gojan Szabolcs, Nagy Torma Krisztina (harmonika)

A Zeneakadémia 1875-ben nyílt meg a hallgatók előtt. Erkel igazgatói kinevezését csak 1875. szeptember 2-án postázták az elnök Lisztnek, és még aznap megszületett a rendelet is, hogy az oktatást az év október 1-jén meg kell kezdeni. Ez természetesen lehetetlen volt. A felvételi felhívás csak október 17-én jelent meg a Zenészeti Lapokban, így az intézményben a tényleges munka csak november 14-én indult el. A zongoraképzés az első szakok között szerepelt, amelyeket az iskola kínálni tudott, az orgona szak pedig 1882-től csatlakozott hozzá. A két nagy múltú képzési forma, amely számos kiváló művészt nevelt, sokáig egyeduralkodó volt a billentyűs hangszereken való játék terén, az utóbbi évtizedekben azonban olyan tanszéki csoportok is csatlakoztak hozzájuk, mint a hárfa, a harmonika, a cimbalom és a historikus előadó-művészi képzéshez elengedhetetlen csembaló, ezzel pedig a Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszéke a Zeneakadémia talán legváltozatosabb képzést nyújtó központjává vált.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Suggestions


A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai…

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.