Program


Barokk hangszercsodák

Barokk hangszercsodák

Mandel Róbert hangszertörténeti sorozata

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. december 9. péntek, 19:00

A műsorból:

Michel Corrette:Dudaverseny, op. 4.
Michel Corrette:'La belle Vielleuse' - tekerőlantra
J.S. Bach:C-dúr prelúdium, BWV 999
Jacques Hotteterre: Darabok harántfuvolára

Mandel Róbert (vielle de cour) Paul Beekhuizen (musette de cour) Németh Pál (barokk fuvola) Savaria Barokk Zenekar (művészeti vezető: Németh Pál)

Mandel Róbert évtizedek óta a magyar zenei élet fáradhatatlanul aktív szereplője, előadóművészként, hangszerészként, a hangszertörténet kutatójaként, feledésbe merült instrumentumok felfedezőjeként egyaránt. Nem véletlen, hogy hangszertörténeti sorozatait nagy érdeklődés övezi évek óta. Erre az estére is számos meglepetéssel és érdekességgel készül, a közönség ezúttal is olyan hangszerekkel találkozhat a színes műsorban, amelyeket ritkán hallhat élőben. Itt van például a két különböző hangszert egyesítő, Bach által is kedvelt lantcsembaló, vagy annak nagytestvére, a mára szintén „kihalt”, és csak a 20. században újra felfedezett theorbacsembaló. Mindkét instrumentumot a régizene-iskolák egyik fellegvárában, a bázeli Schola Cantorumban tanult Borsányi Márton szólaltatja meg. Hallhatjuk továbbá a számunkra elsősorban népzenénkből ismert, de XV. Lajos korában divatos francia instrumentummá vált tekerőlantot, valamint színpadra lép a magyar régizene-játék egyik úttörője, Németh Pál is, aki amellett, hogy kiváló fuvolaművész, zenekarával elévülhetetlen érdemeket szerzett a 17-18. századi zenetörténet remekműveinek magyarországi megismertetése terén.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Ajánló


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!