Program


Fejérvári Zsolt és Báll Dávid - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Fejérvári Zsolt és Báll Dávid - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

A lengyel zeneszerző és zongoraművész, Katarzyna Brochocka számos darabbal gazdagította a nagybőgő repertoárját, írt a hangszerre szólószvitet, szonátát és versenyművet is. A James Joyce versciklusából kiválasztott szövegekre készült Kamarazene című darabjában (2009) ugyancsak kiemelt szerepet játszik az instrumentum: kommentálja, ellenpontozza az énekes szólamát, melyet a koncerten Rajk Judit ad elő.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. április 23. szombat, 19:00

Gubajdulina: Nagybőgő-zongora szonáta
Katarzyna Brochocka: Kamarazene
Hindemith: Nagybőgő-zongora szonáta
SZÜNET
Fekete Gyula: Szonáta nagybőgőre es zongorára
Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821

Fejérvári Zsolt (nagybőgő), Báll Dávid (zongora), Rajk Judit (ének)

A lengyel zeneszerző és zongoraművész, Katarzyna Brochocka számos darabbal gazdagította a nagybőgő repertoárját, írt a hangszerre szólószvitet, szonátát és versenyművet is. A James Joyce versciklusából kiválasztott szövegekre készült Kamarazene című darabjában (2009) ugyancsak kiemelt szerepet játszik az instrumentum: kommentálja, ellenpontozza az énekes szólamát, melyet a koncerten Rajk Judit ad elő. A szonátaestnek is beillő programban Fejérvári Zsolt és Báll Dávid a nagybőgő-zongora kettősében rejlő lehetőségek sokféleségét mutatják meg, olyan alkotások révén, mint Schubert népszerű darabjának átirata, Fekete Gyula nosztalgikus hangvételű műve, illetve Hindemith négytételes, klasszicizáló szonátája vagy Szofija Gubajdulina lírai-látomásos, különleges, improvizatívnak ható játékmódokat is felvonultató kompozíciója.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Ajánló


Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!