Program


Balázs János és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar  - Rahmanyinov összes zongoraversenye / 2

Balázs János és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar - Rahmanyinov összes zongoraversenye / 2

Rahmanyinov harmadik zongoraversenye fokozatosan foglalta el méltó helyét a zongorairodalom legjelentősebb művei között. A zeneszerző amerikai emigrálását megelőzően, alkotói pályája csúcsán komponálta ezt a minden téren kiemelkedő alkotást, melyben korábbi versenyművének érdemeit – a szerkezeti kifinomultságot, lírikusságot és virtuozitást – még tovább fokozta.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. augusztus 19. szerda, 19:30

Balázs János és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Rahmanyinov összes zongoraversenye/2
Tavaszról elhalasztott koncert

Műsor:
Rahmanyinov: 4. (g-moll) zongoraverseny, op. 40
Rahmanyinov: 3. (d-moll) zongoraverseny, op. 30

Közreműködők:
Balázs János (zongora)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Hamar Zsolt

Rahmanyinov harmadik zongoraversenye fokozatosan foglalta el méltó helyét a zongorairodalom legjelentősebb művei között. A zeneszerző amerikai emigrálását megelőzően, alkotói pályája csúcsán komponálta ezt a minden téren kiemelkedő alkotást, melyben korábbi versenyművének érdemeit – a szerkezeti kifinomultságot, lírikusságot és virtuozitást – még tovább fokozta. A múlt mellett a jövőbe is tekint a darab: a kromatikus harmóniahasználat és a perkusszív zongoraírásmód új színt hozott a szerző életművébe. Az alkotói lehetőségek teljes kiaknázása addig ismeretlen utakra terelte Rahmanyinovot következő versenyműve komponálásakor. Bár a negyedik zongoraverseny híján van annak az érzelmi intenzitásnak, ami elődeit jellemzi, elsőrangúsága nem vonható kétségbe. Balázs Jánost aligha szükséges bemutatni a hazai közönségnek; személyében a zongora valódi mesterét köszönthetjük.

Az eseményre a május 30-ra váltott jegyek és bérletek érvényesek.

Rendező:
Zeneakadémia Koncertközpont, Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Ajánlatunk


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Ajánló


„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!