program


Az Európai Kamarazenei Akadémia tehetségei II.

Az Európai Kamarazenei Akadémia tehetségei II.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 26. Marts 2023 19:00

Brahms: 2. (a-moll) vonósnégyes, op. 51/2
Webern: Öt tétel, op. 5 – 1. Heftig bewegt, 2. Sehr langsam, 3. Sehr lebhaft
MOSER STRING QUARTET: Kanon Miyashita (hegedű), Patriciai Muro (hegedű), Ariadna Bataller (brácsa), Lea Galasso (cselló)

SZÜNET

Beethoven: 7. (F-dúr) vonósnégyes, op. 59/1 („Razumovszkij”)
QUATUOR METAMORPHOSES: Mathilde Potier, Pierre Liscia-Beaurenaut (hegedű), Jean-Baptiste Souchon (brácsa), Madeleine Douçot (cselló)
Az Európai Kamarazenei Akadémia (ECMA) közel két évtizede működik kiemelkedő sikerrel. Célkitűzése, hogy termékeny talajként szolgáljon a jövő zenei világának kialakításában, azon belül is nagy hangsúlyt fektetve a kamarazenére. A művészi önállóság, a bátor kísérletezés és nyitottság ugyanúgy védjegye az ECMA tevékenységének, mint az európai kamarazene nemes hagyományainak ápolása és továbbadása. Nemzetközi programja, az ECMA PRO olyan műhelyként jött létre, amelyik lehetővé teszi a fiatal, kivételesen tehetséges együtteseknek, hogy ne csupán mesterkurzusokon tökéletesítsék tudásukat, hanem rangos fesztiválfellépéseken és showcase-jellegű hangversenyeken is bemutatkozzanak. Ehhez a programhoz a Zeneakadémia is örömmel csatlakozott. A bázeli székhelyű Moser Vonósnégyes csupán három éve alakult, de máris elnyerte a kritikusok és a közönség tetszését, felhívva ezzel magukra a koncertszervezők figyelmét is. Az együttes tagjai számos mesterkurzuson vettek részt olyan neves tanároknál, mint Nagy Péter, Steven Isserlis, Tabea Zimmermann, Patrick Jüdt és Simone Gramaglia. 2020-as megalakulásuk után egy évvel már hazavihették a második díjat az Orpheus Svájci Kamarazenei Versenyről, tavaly pedig megnyerték az andorrai Gran Premi Musical Lauredià versenyt. A párizsi Quatuor Metamorphoses sűrű koncertnaptára széles repertoárról tanúskodik. Részt vettek Alfred Brendel, Johannes Meissl, Hatto Beyerle és Patrick Jüdt mesterkurzusain, valamint tanultak többek közt a Quatuor Modigliani és a Quatuor Ébène tagjaitól. 2020 óta a ProQuartet Akadémia rezidens művészei. Versenygyőzelmeik közül kiemelkedik a FNAPEC Európai Verseny „ProQuartet”-díja, a Párizsi Filharmónia, a Ravel Akadémia, valamint a Ferme de Villefavard és az Abbaye de Royaumont Alapítványok díjai, amelyek koncertlehetőségeken túl felvételek készítését is lehetővé tették számukra.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

PÅ PLAKATEN


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere…

A Zeneakadémia hallgatóiból alakult trió minden ízében romantikus repertoárt tűzött műsorára. A koncert első felében két olyan alkotást hallhat a…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.