program


Metrum Ensemble Itthon Európában - Itt és most 2022 tavasz

Metrum Ensemble Itthon Európában - Itt és most 2022 tavasz

A Metrum Ensemble az Átlátszó Hang Újzenei Fesztiválon brit, magyar, argentin, olasz és ecuadori zeneszerzők műveiből állítja össze koncertprogramját.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 08. Januar 2022 19:00

Rebecca Saunders: Quartet for Clarinet, Accordion, Piano and Double Bass
Varga Abigél: Es liegt der heiße sommer (Heinrich Heine szövegére)
Kagel: Phantasiestück

SZÜNET

Clara Iannotta: The people here go mad. They blame the wind.
Kondor Ádám: Fuga B 10’
Mesías Maiguashca: '...I can breathe...'

Metrum Ensemble: Rákóczy Anna (fuvola), Horia Dumitrache (klarinét), Kántor Balázs (cselló), Frantisek Vrostko (nagybőgő), Kéringer László (ének), Borbély László (zongora), Peter Katina (harmonika), Bolcsó Bálint (elektronika)
Művészeti vezető: Rozmán Lajos (klarinét)

A Metrum Ensemble az Átlátszó Hang Újzenei Fesztiválon brit, magyar, argentin, olasz és ecuadori zeneszerzők műveiből állítja össze koncertprogramját. A sokféle stílust, szemléletet, alkotói habitust képviselő alkotókban közös, hogy hosszabb-rövidebb ideig éltek vagy élnek jelenleg is Németországban, s ekként szorosabban is kötődnek a német kultúrához és a német zene tradíciójához. Az idősebb generációt két dél-amerikai komponista, Mauricio Kagel (1931–2008) és Mesías Maiguashca (1938) képviseli, mindketten mélyen beágyazódtak a német zenekultúrába, a Stockhausen-műhelyből induló Maiguashca a kortárs elektronikus zene meghatározó alkotója. Rebeca Saunders és Clara Ianotta nem csak zeneszerzőként, hanem tanárként, illetve kurátorként is igen aktívan szerepet vállalnak napjaink német zenei életében. A magyar alkotókat képviselő Kondor Ádám bő két évtizede, Varga Abigél pedig a közelmúltban töltött el ösztöndíjasként hosszabb időt Németországban.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

 

Aktuelt


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

PÅ PLAKATEN


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.