Program


Anima Eterna Brugge

Anima Eterna Brugge

A hangverseny összebékít. Hugo Wolf esküdt ellensége volt Brahmsnak, miután egyszer, mikor fiatalon hozzá fordult tanácsért, biztatásért, az idősödő mester fukarkodott a dicsérő szavakkal. Ettől kezdve Wolf ádáz dühvel írt Brahms műveiről kritikákat. Most azonban az ő három dalával kezdődik az Anima Eterna Brugge koncertje és Brahms c-moll szimfóniájával zárul.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 5. kedd, 19:30

Azzal a szimfóniával, amelyet rögtön a premier után egyes kritikusok (de nem Wolf!) Beethoven tizedikjének neveztek – zárótételében ugyanis akad egy szárnyaló melódia, amelyik hasonlít az örömóda dallamára. Az „ellenségek” muzsikái között Gustav Mahleré szól. Ő egy évben született Wolffal (1860-ban) – de nem haragudott Brahmsra. Jó néven vette, hogy Brahms egyszer gratulált neki egy operaelőadásért, Budapesten, 1890-ben. Mahler akkor itt volt igazgató, és a Don Giovannit vezényelte. Ezúttal a Vándorlegény-dalokat hallhatja a közönség Thomas E. Bauer baritonján, és a híres Adagiettót az Ötödik szimfóniából, amely utóbb filmzenévé vált: aki látta a Halál Velencébent, nem feledheti dallamait.

Wolf: Nimmersatte Liebe; Lebe Wohl; Der Feuerreiter
Mahler: 5. szimfónia – 4. Adagietto
Mahler: Egy vándorlegény dalai
Brahms: 1. (c-moll) szimfónia, op. 68

Thomas E. Bauer (bariton)
Anima Eterna Brugge
Vezényel: Jos van Immerseel

Ajánlatunk


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Ajánló


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!