program


Angelica 30 - Az Angelica Leánykar jubileumi koncertje

Angelica 30 - Az Angelica Leánykar jubileumi koncertje

A kodályi hagyományok jegyében és a kodályi pedagógia égisze alatt alakult meg pontosan harminc éve Gráf Zsuzsanna vezetésével az Angelica Leánykar. Igazi sikertörténetről van szó, hiszen az együttes nemcsak a magyar, hanem a nemzetközi kóruséletnek is kiemelkedő szereplőjévé nőtte ki magát, mióta megkezdte működését a Városmajori Gimnázium falai között 1989-ben.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 26. Oktober 2019 19:30

Szinte lehetetlen felsorolni az összes díjat, elismerést, kitüntetést, versenygyőzelmet, amely az Angelica Leánykarhoz és vezetőjéhez fűződik. Küldetés is az övék: a kodályi-bartóki örökség megőrzése, éltetése, továbbgondolása, valamint a mindenkori magyar kortárs zene művelése, legszebb darabjainak közvetítése Magyarországon és a nagyvilágban egyaránt. Ez a hitvallás fémjelzi a kórus jubileumi estjének műsorát is, amelyen csodálatos zenéket hallhatunk, felemelő előadásban, kimagasló és méltán népszerű hangszeres szólisták közreműködésével.

Kodály: Vejnemöjnen muzsikál
Kodály: Két zoborvidéki népdal
Csemiczky Miklós: De fonte aquae vitae
Bánkövi Gyula: Ave Maria
Gyöngyösi Levente: Salve Regina
Kocsár Miklós: Öregisten, Nagyisten
SZÜNET
Liszt: Dante szimfónia – Magnificat
Hammarström: Kyrie
Ēriks Ešenvalds: O salutaris hostia
Tegnér: Ave Maria
Poulenc: Litanies à la Vierge Noire
Rahmanyinov: Tizennégy románc, op. 34 – 14. Vocalise
Glazunov: Fesztivál kantáta, op. 63

Deák Andrea, Zemlényi Eszter (szoprán), Molnár Anna (mezzoszoprán) Réman Zsófia (fuvola), Bánkövi Bence, Borka Ráhel (cselló), Vigh Andrea (hárfa), Tóka Ágoston (orgona)
Bogányi Gergely, Szokolay Balázs, Magyar Valentin, Puskás Máté (zongora)
Angelica Leánykar
Vezényel: Gráf Zsuzsanna

Aktuelt


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.

Ezen az estén a zongoratrió-irodalom alapművei, Mozart, Mendelssohn és Schumann szerzeményei szólalnak meg három tehetséges művész előadásában. Korossy-Khayll Csongor Junior Prima díjas hegedűművész, a Zeneakadémia Doktori Iskolájának hallgatója, valamint alapító tagja és első hegedűse a Korossy Kvartettnek, amellyel a Bartók Világversenyen döntőbe jutott. Várallyay Kinga zongorista jelenleg ugyancsak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza. A zenész családból származó Dolfin Balázs csellista tehetségét és elhivatottságát Junior Prima díjjal jutalmazták, de 2025-ben elnyerte a a Cziffra Fesztivál Tehetség díját is.

PÅ PLAKATEN


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.