Program


Alekszandra Dovgan - A fekete-fehér színei 2022

Alekszandra Dovgan - A fekete-fehér színei 2022

Alekszandra Dovgan látszólag tökéletesen beleillik a „csodagyermek” kategóriába: 5 évesen kezdett zongorázni, jelenleg a moszkvai konzervatóriumban Mira Marcsenko osztályában tanul, és 15 éves kora ellenére már számos rangos verseny díját tudhatja magáénak.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 3. csütörtök, 19:00

Beethoven: 17. (d-moll) zongoraszonáta, op. 31/2 („Vihar”)
Schumann: Bécsi karnevál, op. 26
SZÜNET
Chopin: 1. (g-moll) ballada, op. 23
Chopin: 2. (F-dúr) ballada, op. 38
Chopin: 3. (Asz-dúr) ballada, op. 47
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52

Alekszandra Dovgan (zongora)

Alekszandra Dovgan látszólag tökéletesen beleillik a „csodagyermek” kategóriába: 5 évesen kezdett zongorázni, jelenleg a moszkvai konzervatóriumban Mira Marcsenko osztályában tanul, és 15 éves kora ellenére már számos rangos verseny díját tudhatja magáénak. 2018-ban Gyenyisz Macujev és Valerij Gergijev társaságában lépett fel a Mariszkij Nemzetközi Zongorafesztivál nyitóeseményén, 2019-ben többek között a Berlini Filharmonikusok és az Amszterdami Concertgebouw vendége volt, 2021-ben Gustavo Dudamel meghívására Beethoven B-dúr zongoraversenyét adta elő a Mahler Kamarazenekar közreműködésével. Ám ahogyan Grigorij Sokolov megfogalmazta: Alexandra mégsem „csodagyermek”, hiszen játéka bár csodálatos, korántsem gyermeki, hanem egy érett művész személyiségének megnyilatkozása. A zongorairodalom remekeiből összeállított programja a romantika korának hangulatait idézi meg: Beethoven zenéjének szenvedélyességében, Schumann költőiségében és Chopin lírájában az emberi lélek legrejtettebb húrjai rezonálnak.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,

Ajánló


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!