Program


Accord Quartet – Kodály-kvartettek - Kodály 2017

Accord Quartet – Kodály-kvartettek - Kodály 2017

Accord Quartet: Mező Péter, Veér Csongor (hegedű); Kondor Péter (brácsa); Ölveti Mátyás (cselló)

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 22. szerda, 19:00

Kodály: 1. vonósnégyes, op. 2
Kodály: 2. vonósnégyes, op. 10
Kodály: Szerenád, op. 12

A 2017–2018-as hangversenyévad Kodály-emlékévre eső négy hónapjában a Zeneakadémia havonta egy koncerttel tiszteleg egykori tanára, a korszakos jelentőségű pedagógus, népzenetudós és zeneszerző emléke előtt, az intézmény kebelében vagy ahhoz szorosan kötődő alkotó előadóművészek jóvoltából, keresztmetszetet adva a gazdag és sokszínű életműből. Ezen az esten a mester vonós kamarazenéjének esszenciáját jelentő két vonósnégyese hangzik el, valamint a ritkán hallható, két hegedűre és brácsára komponált Szerenád. A 2001-ben alakult Accord Quartet annak a nagy hatású magyar kvartetthagyománynak az örököse, mely Kodály és Bartók műveit is a klasszikusok közé emelte, és melyet olyan együttesek képviseltek a 20. században, mint a Waldbauer-Kerpely, a Magyar vagy a Végh Vonósnégyes. Több mint tizenöt éves fennállásuk alatt az együttes tagjai a zenei élet meghatározó egyéniségeivé váltak, több száz hangversenyt adtak, illetve számos ősbemutató is fűződik nevükhöz. Napjaink több meghatározó magyar zeneszerzője, Fekete Gyula, Vajda János, Selmeczi György és Zombola Péter is komponáltak nekik vonósnégyeseket. Mező Péter, Veér Csongor, Kondor Péter és Ölveti Mátyás magyarországi koncertjeik mellett Európa szinte minden országában felléptek, például olyan neves koncerttermekben, mint a Brüsszeli Szépművészeti Múzeum (BOZAR), a Madridi Szépművészeti Múzeum, vagy a szentpétervári Ermitázs.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

Hogy mennyire különleges helyet foglal el a magyar felsőoktatásban a Zeneakadémia, azt kevés dolog példázza jobban, mint a minden év májusában megrendezett áriavizsga.

Ajánló


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!