
A Trio Energico kamaraestje - Ilosfai Csenge, Mády-Szabó Eszter és Vida Mónika Ruth-Y generáció
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Onsdag, 27. September 2023 19:00
Haydn: G-dúr zongoratrió, Hob. XV:25
Mendelssohn: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 49
SZÜNET
Sosztakovics: 2. (e-moll) zongoratrió, op. 67
Ilosfai Csenge (hegedű), Mády-Szabó Eszter (cselló), Vida Mónika Ruth (zongora)
A többszörös versenygyőztes Trio Energico a zongoratriók műfajában kiemelkedő együttes Magyarországon, ugyanis a művésznők fiatal koruk ellenére jelentős és komoly eredményeket tudhatnak magukénak. Nyolcéves fennállásuk óta töretlenül hisznek a zene felszabadító erejében. Közös vágyuk, hogy mindenki számára elvigyék a zene szeretetét és világát. Céljuk továbbá a klasszikus repertoáron túl a nemzetközi és magyar kortárs zene népszerűsítése is, amit örömmel illesztenek be koncertjeikbe. Az együttes 2015-ös megalakulásakor még mindhárom zenész a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanult. A jó barátság és összhang a zenélésben is nagyon hamar megmutatkozott: alig pár hónap együttműködés után kiemelt nívódíjat kaptak a Dohnányi Ernő Országos Kamarazenei Versenyen, majd ugyanebben az évben megnyerték a XIII. Premio Città di Padova Nemzetközi Zenei Versenyt Olaszországban, 2016-ban pedig a Danubia Talents Nemzetközi Versenyt, valamint a The Art of Chamber Music International Competitiont. Koncerteztek Európa több országában, valamint Amerikában, és szerepeltek a 2015-ös milánói világkiállításon.
RENDEZŐ:Zeneakadémia Koncertközpont
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Mácsai János vezetése és előadása
A Dunakanyar Kortárs Zenei Fórum negyedik évada
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.