Program


A táncház napja 2023

A táncház napja 2023

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. május 6. szombat, 19:30

Az első magyarországi „városi” táncház évfordulóján rendezik meg országszerte – immár hagyományosan – a Táncház Napját. A népzenei koncert egy országos rendezvénysorozat része, amely 2022 óta a Népzene Tanszék, a Zeneakadémia Koncertközpont és a Hagyományok Háza közös szervezésében valósul meg. A rendezvény ez alkalommal a zene és a tánc, egyúttal a zenész és a táncos színpadi kapcsolatát járja körül – zenei szempontból. Hogyan hat egy zenei alkotó munkájára, ha az elkészült zenének egy tánckoreográfiát kell kiszolgálnia? Valódi alkotás ez vagy csupán alkalmazott művészet? A különböző generációk néptánckísérő zenéinek felidézése segíthet választ találni a fenti kérdésekre.RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont, Hagyományok Háza

 

Ajánlatunk


A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.

Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló zongoraműve, a Le tombeau du Couperin 1914 ás 1917 között született, zenekari átirata pedig 1919-ben. A kompozíció meglepően hamar eljutott Magyarországra, először 1922-ben, a Svéd Királyi Balett vendégjátéknak zenéjeként szólalt meg, az eredeti zongoraaverzió pedig éppen 100 éve, 1925-ben.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!