Program


A Krakkói Penderecki Zeneakadémia Kamarazenekara - A 20. századi lengyel zene klasszikusai

A Krakkói Penderecki Zeneakadémia Kamarazenekara - A 20. századi lengyel zene klasszikusai

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. január 14. kedd, 19:30

Penderecki: Ciaccona (in memoriam Giovanni Paolo II)
Marcel Chyrzyński: Adagio – Krzysztof Penderecki in memoriam
szünet
Krzysztof Meyer: Musica concertante No. 1, op. 130
Bacewicz: Concerto vonószenekarra

Jan Kalinowski (cselló), Marek Szlezer (zongora)
A Krzysztof Penderecki Zeneakadémia Kamarazenekara
Vezényel: Maciej Tworek

A Krakkói Zeneművészeti Konzervatórium 1888-ban nyitotta meg kapuit és csakhamar a lengyel felsőfokú zenei képzés zászlóshajójává vált. A 2. világháború idején, 1939 és 1945 között az intézmény zárva volt, majd Állami Zeneművészeti Főiskolaként kezdte újra működését. 1972-től 1987-ig Krzysztof Penderecki volt a főiskola rektora, vezetősége alatt, 1979-ben nevezték át a Főiskolát Zeneakadémiává. Penderecki egykori alma matere 2020-ban vette fel a világhírű zeneszerző nevét. Az Akadémián hat önálló együttes (szimfonikus zenekar, kórus, kamarazenekar, big band, fúvószenekar, barokk zenekar) működik, a vonószenekar 1993-ban jött létre, jelenleg Maciej Tworek vezeti. Az együttes budapesti koncertjén Pendercki Ciaccona című darabja mellett a legendás hegedűművésznő és zeneszerző, Grażyna Bacewicz (1909–1969), valamint a krakkói születésű zeneszerző és tanár, Krzysztof Meyer (1943) és a Penderecki-tanítvány Marcel Chyrzyński (1971) egy-egy darabját hallhatjuk.


Az esemény az Európai Unió Tanácsának lengyel elnöksége keretében kerül megrendezésre.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est

Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!