Program


A csodabogár kórus (Liszt-kukacok Akadémiája bérlet)

A csodabogár kórus (Liszt-kukacok Akadémiája bérlet)

Liszt-kukacok Akadémiája – Csodabogarak / A csodabogár kórus
10-15 éveseknek
Interaktív vokális játékok, rendhagyó kórusművek és közös „zenecsinálás”

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 13. vasárnap, 11:00

Liszt-kukacok Akadémiája – Csodabogarak
A csodabogár kórus
10-15 éveseknek
Interaktív vokális játékok, rendhagyó kórusművek és közös „zenecsinálás”

Soharóza (művészeti vezető: Halas Dóra)
Mesélő: Mona Dániel

De kik azok a csodabogarak? Varázslatos katicák? A Beatles együttes bálványozott tagjai? Netán Aragog, az óriáspók a Harry Potterből? A Zeneakadémia ifjúsági programsorozata, a Liszt-kukacok Akadémiája 2020 őszén a zenei élet szuperhőseivel, különc, nem mindennapi képességekkel rendelkező figuráival foglalkozik, akikre még a szakma többsége is csak annyit mond: csodabogarak! Az eleve rendhagyó évad még rendhagyóbb záró matinéján egy egész kórus fejébe nézünk bele, hogy megtudjuk, hogyan születik meg bennük a zene. Akkor. Ott helyben. Mert hogy a rögtönzés lesz a főtémánk – jelen esetben a kórusrögtönzés. A formabontó, vokális játékokon alapuló, végtelenül szórakoztató és profi produkcióiról ismert Soharóza énekegyüttes lesz a vendégünk, akik új szintre emelik az improvizálást, hiszen csoportosan hoznak létre valami abban a pillanatban születőt. És mindehhez csak hangot kell tudni kiadni. Azt pedig mindenki tud...

Ajánlatunk


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

Ajánló


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!