
Mikhail Mering klarinétestje - A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
Versenygyőztesek
Mikhail Mering és Damien Bachmann
A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
more
Versenygyőztesek
Mikhail Mering és Damien Bachmann
A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, September 28 2017 7:00PM
Mikhail Mering, Damien Bachmann (klarinét)Takáts Márton (zongora) Negyvenöt év után rendeztek újra nemzetközi klarinétversenyt 2015-ben Magyarországon, a legendás Kossuth-díjas művész, Kovács Béla négy évtizedes zeneakadémiai pedagógiai munkássága tiszteletére. A versenyből két fantasztikus muzsikus került ki győztesen, osztozva az első díjon, valamint a Zeneakadémia által felajánlott különdíjon, amelynek köszönhetően most a nagyközönség előtt is bemutatkozhatnak. Mindkét művész 1991-ben született, és nemrégiben lettek rangos és nagy múltú együttesek szólóklarinétosai. Mikhail Mering a moszkvai Alfred Schnittke Állami Zenei Intézetben, valamint a versailles-i Conservatoire-on tanult, szólistaként közreműködött többek között az Orosz Nemzeti Filharmonikusokkal és a Tokiói Szimfonikusokkal. 2011-ben egy moszkvai fafúvós versenyen bizonyult a legjobbnak, három évvel később pedig Japánban lett harmadik helyezett a Jacques Lancelot Nemzetközi Klarinétversenyen. A svájci születésű Damien Bachmann számos egyéb versenyen is elért első helyezést, például hazájában, Olaszországban, valamint Csehországban és Romániában, illetve megkapta a Bázeli Zenekari Társaság Alapítványának első díját is. A két különleges tehetségű pályakezdő művész hangszerük irodalmának ritkán hallható és jól ismert darabjaiból szólaltat meg izgalmas és színes válogatást.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.
A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.
Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.