
Mikhail Mering klarinétestje - A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
Versenygyőztesek
Mikhail Mering és Damien Bachmann
A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
több
Versenygyőztesek
Mikhail Mering és Damien Bachmann
A Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. szeptember 28. csütörtök, 19:00
Mikhail Mering, Damien Bachmann (klarinét)Takáts Márton (zongora) Negyvenöt év után rendeztek újra nemzetközi klarinétversenyt 2015-ben Magyarországon, a legendás Kossuth-díjas művész, Kovács Béla négy évtizedes zeneakadémiai pedagógiai munkássága tiszteletére. A versenyből két fantasztikus muzsikus került ki győztesen, osztozva az első díjon, valamint a Zeneakadémia által felajánlott különdíjon, amelynek köszönhetően most a nagyközönség előtt is bemutatkozhatnak. Mindkét művész 1991-ben született, és nemrégiben lettek rangos és nagy múltú együttesek szólóklarinétosai. Mikhail Mering a moszkvai Alfred Schnittke Állami Zenei Intézetben, valamint a versailles-i Conservatoire-on tanult, szólistaként közreműködött többek között az Orosz Nemzeti Filharmonikusokkal és a Tokiói Szimfonikusokkal. 2011-ben egy moszkvai fafúvós versenyen bizonyult a legjobbnak, három évvel később pedig Japánban lett harmadik helyezett a Jacques Lancelot Nemzetközi Klarinétversenyen. A svájci születésű Damien Bachmann számos egyéb versenyen is elért első helyezést, például hazájában, Olaszországban, valamint Csehországban és Romániában, illetve megkapta a Bázeli Zenekari Társaság Alapítványának első díját is. A két különleges tehetségű pályakezdő művész hangszerük irodalmának ritkán hallható és jól ismert darabjaiból szólaltat meg izgalmas és színes válogatást.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.
A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!