
Karasszon Eszter és Pusker Júlia Kodály kamaraestje - Kodály 2017
Kodály 2017
Karasszon Eszter és Pusker Júlia Kodály-kamaraestje
Kodály 2017
Karasszon Eszter és Pusker Júlia Kodály-kamaraestje
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, September 27 2017 7:00PM
Kodály születésének százharmincötödik, halálának ötvenedik évfordulóján koncertsorozattal emlékezik a Zeneakadémia a korszakos jelentőségű népzenekutatóra, zeneszerzőre, pedagógusra, zenetörténészre. Az est műsorán vonós kamarazenéjének emblematikus alkotásai, a hangszerjáték csúcsát jelentő művei szerepelnek: az 1914-ben írott Duó, az egy évvel később keletkezett, gordonkára írott Szólószonáta, valamint különlegességként a hegedűre és zongorára írt Adagio ritkán hallható hegedű–gordonka-átirata. A pódiumra lépő két művészben közös, hogy zenészcsaládban nevelkedtek, és azonos időben kezdték felsőfokú zenei tanulmányaikat. Pusker Júlia a Zeneakadémia elvégzése után Pauk Györgynél tanult a londoni Royal Academy of Music hallgatójaként, és szinte az összes vezető magyar zenekarral fellépett már. Karasszon Eszter Európa számos országában koncertezett; a Zeneakadémián Onczay Csabánál tanult, de a világhírű Starker Jánosnál is tökéletesítette tudását. Egy évvel azelőtt, hogy megkapta volna zeneakadémiai diplomáját, első helyezett lett a Nemzetközi Popper Dávid Csellóversenyen.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes, éneklő hangot eredményező játékmódja forradalmasította a csellójátékot.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.