
Enyedi Ágnes és a Bandárium - Akusztikus, autentikus
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója.
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, March 23 2018 7:00PM
Aranyosszéki katonakísérő és táncdallamok
Magyarói dallamok Jagamas János gyűjtéséből
„Az akácfán piros alma…” – Magyarszováti muzsika
Moldvai havajgatás és kavalos muzsika
Rábaközi dudanóták és dudautánzás
Dunántúli hangulatok
Kalotaszegi népzene
Csík vármegyéből
Bethlentől Szoporig (zenei utazás a Mezőségen észak-déli irányban)
Ízelítő Bartók Béla 1914-es erdélyi gyűjtőútjának zenei világából:
Táncdallamok az északi Felső-Nyárád mentéről (Székelyhodos, Ehed, Nyárádremete, Nyárádköszvényes)
Furulyás és vonós népzene a Görgény-völgyéből
Enyedi Ágnes (ének); Salamon Soma (furulya, kaval, tilinka, harmonika, gardon); Maruzsenszki Andor (hegedű); Mihó Attila (hegedű); Éri Márton (brácsa); Enyedi Tamás (cimbalom); Tóth Máté (bőgő, gardon)
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója. Tehetségére és elhivatottságára környezete is felfigyelt, így nyerhette el a Népművészet Ifjú Mestere és a Junior Prima Díjakat, majd néhány évvel később népdalénekesként beválogatták a La femme magazin 50 tehetséges magyar fiatal nevű programjába is. Talán erdélyi gyökereinek is köszönheti azt az elmélyült figyelmet, amellyel a népzene felé fordul: népzenei gyűjtések során találkozhatott a paraszti kultúra utolsó emlékeivel, a tágabb összefüggésekre pedig néprajzi tanulmányai világítottak rá. Állandó formációja a Tázló és a Magos zenekar, de emellett a Magyar Állami Népi Együttes és a Duna Művészegyüttes műsorainak is rendszeres közreműködője. Koncertje igazi népzenei csemegéket ígér, hiszen olyan vidékek zenei hagyománya is megjelenik, amelyek a Táncházmozgalomban eddig kevesebb figyelmet kaptak: többek között táncdallamokat hallhatunk a Felső-Nyárád mentéről és furulyazenét a Görgény-völgyéből.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.