
Enyedi Ágnes és a Bandárium - Akusztikus, autentikus
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója.
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. március 23. péntek, 19:00
Aranyosszéki katonakísérő és táncdallamok
Magyarói dallamok Jagamas János gyűjtéséből
„Az akácfán piros alma…” – Magyarszováti muzsika
Moldvai havajgatás és kavalos muzsika
Rábaközi dudanóták és dudautánzás
Dunántúli hangulatok
Kalotaszegi népzene
Csík vármegyéből
Bethlentől Szoporig (zenei utazás a Mezőségen észak-déli irányban)
Ízelítő Bartók Béla 1914-es erdélyi gyűjtőútjának zenei világából:
Táncdallamok az északi Felső-Nyárád mentéről (Székelyhodos, Ehed, Nyárádremete, Nyárádköszvényes)
Furulyás és vonós népzene a Görgény-völgyéből
Enyedi Ágnes (ének); Salamon Soma (furulya, kaval, tilinka, harmonika, gardon); Maruzsenszki Andor (hegedű); Mihó Attila (hegedű); Éri Márton (brácsa); Enyedi Tamás (cimbalom); Tóth Máté (bőgő, gardon)
Enyedi Ágnes a hagyományos magyar népzene ihletett tolmácsolója. Tehetségére és elhivatottságára környezete is felfigyelt, így nyerhette el a Népművészet Ifjú Mestere és a Junior Prima Díjakat, majd néhány évvel később népdalénekesként beválogatták a La femme magazin 50 tehetséges magyar fiatal nevű programjába is. Talán erdélyi gyökereinek is köszönheti azt az elmélyült figyelmet, amellyel a népzene felé fordul: népzenei gyűjtések során találkozhatott a paraszti kultúra utolsó emlékeivel, a tágabb összefüggésekre pedig néprajzi tanulmányai világítottak rá. Állandó formációja a Tázló és a Magos zenekar, de emellett a Magyar Állami Népi Együttes és a Duna Művészegyüttes műsorainak is rendszeres közreműködője. Koncertje igazi népzenei csemegéket ígér, hiszen olyan vidékek zenei hagyománya is megjelenik, amelyek a Táncházmozgalomban eddig kevesebb figyelmet kaptak: többek között táncdallamokat hallhatunk a Felső-Nyárád mentéről és furulyazenét a Görgény-völgyéből.
A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai egyénileg is elismert művészek, akik számos nemzetközi díjjal büszkélkedhetnek.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!