
Classicus Quartet és a Soharóza Kórus
Különleges múltidézés részesei lehetünk ezen az esten. több
Különleges múltidézés részesei lehetünk ezen az esten. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. április 18. kedd, 20:00
Kilencven évvel ezelőtt ugyanitt, a Zeneakadémia kistermében tartották a Palasovszky Ödön nevéhez fűződő Új Föld-esteket, amelyeken avantgárd színházi-színészi produkciók hangzottak el avantgárd zeneművekkel társítva. Éppen azon szerzők művei – versei, kompozíciói – szólaltak meg, akikéi most is, noha már akkor is ritkaságnak számított a kortárs zene és a dramatikus szövegek összekapcsolása. Akkor élte fénykorát a munkásmozgalmi eszmék hirdetésére hivatott és azóta holt műfajjá lett szavalókórus – most ezzel a ma már furcsának ható médiummal is találkozhatunk. Ahogyan olyan kuriózumokkal is, amilyen Stravinsky vonósnégyesre írt concertinója, vagy a Zeneakadémián Kodály osztályából frissen kikerült Szabó Ferenc triója. Az érdekes és rendhagyó műsort két olyan együttes jegyzi, amelyek eddig is ötletes, újító és kísérletező produkcióikkal hódították meg az izgalmas kalandokra fogékony közönséget.
Kosztolányi Dezső, Karinthy Frigyes, Juhász Gyula, József Attila, illetve Philippe Soupault, Blaise Cendrars, Franz Kafka versei szavalva, és szavalókórussal előadva.
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!