
Arany-dalok. Az Arany János Zeneszerzőverseny Díjkiosztó Gálahangversenye
Az Arany János-emlékév alkalmából kiírt zeneszerző-verseny győztes pályaművei
Læs mere
Az Arany János-emlékév alkalmából kiírt zeneszerző-verseny győztes pályaművei
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 01. Marts 2018 19:30
Liszt Ferenc Kamarazenekar (Koncertmester: Tfirst Péter)
Vezényel: Madaras Gergely
„Kodály Zoltán és Arany János életművének összekapcsolása már-már közhelyszámba megy a szakirodalomban, [...] amint az a megállapítás is, hogy a költő halálának évében, 1882-ben született a zeneszerző. A művészi-emberi alkat rokonságára az első utalást Kodály maga tette meg, amikor későbbi feleségének, Gruber Emmának 1907-ben, berlini tanulmányútja idején írott egyik levelében megállapította: […] Arany János (az én doppelgängerem és előrevetett árnyékom, vagy én neki árnyéka – mindegy.)” – idézi Ittzés Mihály, a Kodály Intézet igazgatója egyik írásában a költő és a zeneszerző találkozását. Ugyanakkor érdekes, hogy csak két Arany-verset zenésített meg Kodály. Ligeti György pedig 1952-ben írta meg Öt Arany-dalát, amely a zeneszerző népszerűsége ellenére ritkán csendül fel a nyilvánosság előtt, koncertpódiumokon. Éppen ezért az Arany János-emlékév alkalmából a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – az Arany János-emlékév Emlékbizottságának támogatásával – versenyt hirdetett új, a költő és író munkáinak felhasználásával készülő zeneművek alkotói számára. Ezen a gálakoncerten a győztes és a helyezett művek kihirdetésére is sor kerül.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont, Petőfi Irodalmi Múzeum
150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény néhány kiváló tanárának műve hangzik el.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
English language tour with a mini concert
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.