Program


A táncház napja. Kodály nyomdokain - Akusztikus autentikus

A táncház napja. Kodály nyomdokain - Akusztikus autentikus

Lehet-e egy színpadi előadás koncepcióját a népzenekutatás legújabb eredményeire alapozni? A szórakoztatás farkastörvénye és a tudomány szigora összebékíthetetlen testvérpár?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 13 2017 7:30PM

A Zeneakadémia Népzene Tanszéke már bizonyított ezen a téren, hiszen a tavaly bemutatott Elfeledett Székelyföld című műsor egyszerre adott felejthetetlen koncertélményt és népzeneileg hiteles képet erről a régies zenei világról. A táncház napja idei koncertje azonban a teljes magyar nyelvterületre koncentrál, vezérfonalként a Magyar Népzenei Antológia kiadványsorozatát felhasználva. A Martin György kezdeményezésére és elgondolása alapján elindított sorozat a magyar nép zenéjét nagyobb tájegységenként mutatta be, összesen hét különálló albumban, amelyek 1985 és 2002 között készültek. Hányatott sorsa ellenére ez a sorozat volt az eddigi legteljesebb, a népzene teljes vertikumát átfogó hangzóanyag.

A legújabb, DVD-ROM formátumú kiadás a több mint huszonöt évvel ezelőtt megkezdődött nagyszabású vállalkozást felfrissítette, megjelenésében, adatolásában egységesítette, tanulmányokkal, térképekkel, fotókkal, valamint angol fordítással bővítette. A koncert – követve az antológia zene-földrajzi szempontok szerinti szerkesztését – hét nagy részben mutatja be a magyar népzenei dialektusokat, az adott terület jellemző műfajait, daltípusait, szokásait a tanszék legjobb énekeseinek és hangszerjátékosainak előadásában. Mindezt megelőzi – a tavalyi alkalomhoz hasonlóan – a Halmos Béla vándordíj átadása.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Suggestions


Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.