program


Villányi Dániel zongoraestje - Fantáziák Bachtól Szkrjabinig - A fekete-fehér színei

Villányi Dániel zongoraestje - Fantáziák Bachtól Szkrjabinig - A fekete-fehér színei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 05. November 2023 19:00

J. S. Bach: d-moll kromatikus fantázia és fúga, BWV 903
Mozart: d-moll fantázia, K. 397
J. S. Bach: c-moll fantázia és fúga, BWV 537
Mozart: c-moll fantázia, K. 475

SZÜNET

Brahms: Hét fantázia, op. 116
Szkrjabin: h-moll fantázia, op. 28

Villányi Dániel (zongora)

Villányi Dániel elmondhatja magáról, hogy mindkét Lisztről elnevezett zeneművészeti intézményben tanult: Budapesten Dráfi Kálmán, Kemenes András, Wagner Rita és Gulyás Márta voltak a mesterei, Weimarban pedig Szokolay Balázs és Larissa Kondrateva osztályában diplomázott, de tanult a tel-avivi Buchmann-Mehta School of Musicban is Emanuel Krasovsky mellett. Napjainkra már számos nagy sikerű szóló, nagyzenekari és kamarazenei koncertfellépést tudhat maga mögött olyan kiemelkedő komolyzenei eseményeken és helyszíneken, mint az ECHO „Rising Stars” nemzetközi koncertsorozata a Művészetek Palotájában, a németországi Chemnitz, Weimar és Berlin koncerttermei – ahol a Jénai Filharmonikus Zenekar szólistája volt –, Ausztriában Bécs és Salzburg, Svájcban pedig Genf és Zürich zenei helyszínei, valamint Brüsszelben a BOZAR színpada. Olyan neves karmesterekkel dolgozott együtt, mint Fischer Iván, Kovács János vagy Vásáry Tamás, kamarapartnerei között pedig ott találjuk Kemenes Andrást, Berkes Kálmánt és Lydia Rineckert. Solti termi bemutatkozó szólóestjén a fantázia műfaját járja körül, amely egyben izgalmas utazás is az időben a barokktól egészen a 20. század első évéig.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai egyénileg is elismert művészek, akik számos nemzetközi díjjal büszkélkedhetnek.

PÅ PLAKATEN


150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.