Program


Várjon Dénes és az Európa Kamarazenekar szólistái - Kamarazene Nagyteremre

Várjon Dénes és az Európa Kamarazenekar szólistái - Kamarazene Nagyteremre

2020 februárjában már hallhatta a közönség Várjon Dénes és a Európa Kamarazenekar közös muzsikálását a Nagyterem színpadán, ezúttal versenyművek helyett kamaradarabok közreműködőivé válnak, mindkét félidőben egy-egy bécsi és cseh komponista műveit előadva. „Én magam is úgy gondolom, hogy ez a legjobb dolog, amit életemben írtam.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 29. szombat, 19:30

Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452
Janáček: Concertino

SZÜNET

Schubert: Esz-dúr notturno, D. 897
Dvořák: 2. (A-dúr) zongoraötös, op. 81

Várjon Dénes (zongora)
Az Európa Kamarazenekar szólistái

2020 februárjában már hallhatta a közönség Várjon Dénes és a Európa Kamarazenekar közös muzsikálását a Nagyterem színpadán, ezúttal versenyművek helyett kamaradarabok közreműködőivé válnak, mindkét félidőben egy-egy bécsi és cseh komponista műveit előadva. „Én magam is úgy gondolom, hogy ez a legjobb dolog, amit életemben írtam.” – vallotta Mozart az Esz-dúr zongoraötös bemutatója után. Janáček eredetileg zongoraversenynek tervezte Concertino című darabját, végül azonban a zenekart lecsökkentette néhány fúvósra és vonósra. A bemutatót 1926-ban tartották, egy évvel később pedig programot is társított hozzá a szerző, melyben szerepel többek közt bagoly, mókus és sündisznó is. Schubert élete utolsó évében keletkezett éteri hangzású éjszaka-zenéje után a zenetörténet egyik legnépszerűbb zongoraötöse szólal meg. Ennek lassú tétele azt az ukrán eredetű elnevezést kapta (Dumka), amely énekelt epikus balladák gyűjtőneveként szolgált, és amely nemcsak Dvořákot, hanem számos más szláv zeneszerzőt, Janáčeket, Martinůt és Csajkovszkijt is megihletett.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!