Program


Variart trió - Beethoven, Françaix, Weiner - A tehetség kötelez

Variart trió - Beethoven, Françaix, Weiner - A tehetség kötelez

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, October 25 2024 7:00PM

Beethoven: Esz-dúr vonóstrió, op. 3

SZÜNET

Françaix: Vonóstrió
Weiner: g-moll vonóstrió, op. 6

Németh Gábor (hegedű), Kalocsai Eszter (brácsa), Agárdi Eszter (cselló)

A Variart Trió így foglalja össze küldetését: fiatalok, zenészek, barátok. Valóban, a tagok már zeneakadémista koruk óta játszanak együtt. Az együttes koncertjeivel népszerűsíti a vonóstrió műfaját, folyamatosan bővülő repertoárjuk a bécsi klasszikától egészen a kortárs zenéig terjed. Műsoraikon kevésbé ismert külföldi és magyar szerzők művei is megjelennek. Beethoven vonóstriói igazi ritkaságok, a szerző feltételezhetően előtanulmányként kezelhette ezeket későbbi kvartettjeihez. Weiner 1908-ban írt művének pozitív fogadtatása volt, a korabeli sajtóban megjelenő kritikák szerint az addigi munkájához képest új szintet képviselt. A koncertprogram Jean Françaix 1933-as triójával válik teljessé.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Suggestions


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.