
Várdai István, Takács-Nagy Gábor és a Manchester Camerata
Zenekar a központban
Várdai István, Takács-Nagy Gábor és a Manchester Camerata
több
Zenekar a központban
Várdai István, Takács-Nagy Gábor és a Manchester Camerata
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. február 6. szerda, 19:30
Haydn: 2. (D-dúr) csellóverseny, Hob. VIIb:2
Bartók: Divertimento, BB 118
SZÜNET
A. Kraft: C-dúr csellóverseny, op. 4
Mozart: 39. (Esz-dúr) szimfónia, K. 543
Várdai István (cselló)
Manchester Camerata
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
A csaknem félévszázados múltra visszatekintő Manchester Camerata megalakulása óta az egyik legszínvonalasabb brit zenekar, a világ legjobbjai közé azonban Takács-Nagy Gábor művészeti vezetése emelte. A Bartók–Pásztory-díjjal kitüntetett karmester elmondása szerint a határtalan bizalom az, ami ilyen eredményessé teszi közös munkájukat. A jazz, valamint a populáris és népi irányzatok iránt is nyitott, modern és merész zenekar 2015-ben a Zeneakadémián muzsikált először a magyar közönségnek – ahogyan akkor, úgy ezen az estén is Várdai Istvánnal, aki Haydn, valamint tanítványa (az Esterházy zenekar első csellistája), Antonín Kraft egy-egy versenyművét játssza majd. A zenekar Mozart 39. szimfóniája mellett Bartók Divertimentójával kedveskedik a magyar közönségnek.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!