Program


Új Liszt Ferenc Kamarakórus

Új Liszt Ferenc Kamarakórus


 több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. április 14. szombat, 19:00


Lachner:
    Stabat Mater, op. 154
Huszár Lajos:
    Két motetta op. 35.
Otto Nicolai:
    Der 31. Psalm 'Herr, auf Dich traue ich'
szünet
George Macfarren:
    Hét Shakespeare-dal
Vajda János:
    Hajt az idő (ősbemutató)
Eben:
    Szerelem és halál

Közreműködik: Frimmel Zsófia, Iványi Márta (szoprán); Kiss Aliz Andrea, Tóth Annamária (alt); Matin Tamás, Gyombolai Bálint (tenor); Handler András, Homor Máté (basszus) Új Liszt Ferenc Kamarakórus Vezényel: Nemes László Norbert

Az Új Liszt Ferenc Kamarakórus Párkai István professzor Liszt Ferenc Kamarakórusának (1963-1993) hagyományait viszi tovább. 2010-ben Erdei Péter alapította az énekkart a Zeneakadémia frissen diplomázott és végzős hallgatóiból. Az együttes vezetését idén szeptemberben vette át a Kodály Intézet igazgatója és a Zeneakadémia Zenepedagógiai Tanszékének vezetője, Nemes László Norbert, akinek nevét a Kodály-módszer megújításával kapcsolatban is gyakran hallani. Az együttes főként karvezetés és zeneelmélet szakos hallgatókból áll, így többségük állt már a másik oldalon, énekkarok élén is. Céljuk, hogy a klasszikus koncertrepertoáron kívül kevésbé ismert, illetve kortárs műveket is megismertessenek közönségükkel – a lehető legmagasabb színvonalon.

Ajánlatunk


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Ajánló


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!