
Program

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. április 14. szombat, 19:00
Lachner:
Stabat Mater, op. 154
Huszár Lajos:
Két motetta op. 35.
Otto Nicolai:
Der 31. Psalm 'Herr, auf Dich traue ich'
szünet
George Macfarren:
Hét Shakespeare-dal
Vajda János:
Hajt az idő (ősbemutató)
Eben:
Szerelem és halál
Közreműködik: Frimmel Zsófia, Iványi Márta (szoprán); Kiss Aliz Andrea, Tóth Annamária (alt); Matin Tamás, Gyombolai Bálint (tenor); Handler András, Homor Máté (basszus) Új Liszt Ferenc Kamarakórus Vezényel: Nemes László Norbert
Az Új Liszt Ferenc Kamarakórus Párkai István professzor Liszt Ferenc Kamarakórusának (1963-1993) hagyományait viszi tovább. 2010-ben Erdei Péter alapította az énekkart a Zeneakadémia frissen diplomázott és végzős hallgatóiból. Az együttes vezetését idén szeptemberben vette át a Kodály Intézet igazgatója és a Zeneakadémia Zenepedagógiai Tanszékének vezetője, Nemes László Norbert, akinek nevét a Kodály-módszer megújításával kapcsolatban is gyakran hallani. Az együttes főként karvezetés és zeneelmélet szakos hallgatókból áll, így többségük állt már a másik oldalon, énekkarok élén is. Céljuk, hogy a klasszikus koncertrepertoáron kívül kevésbé ismert, illetve kortárs műveket is megismertessenek közönségükkel – a lehető legmagasabb színvonalon.
Ajánlatunk
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Ajánló
Mácsai János vezetése és előadása
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!