Program


Trió Y - Haydn Reloaded

Trió Y - Haydn Reloaded

Therese Jansen Bartolozzi korának egyik legelismertebb zongoristája volt, Londonban élt és itt ismerkedett meg Haydnnal. Haydn három szonátát és három zongoratriót írt neki: a komponista e műveivel búcsúzott el a számára oly kedves két műfajtól.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 22. péntek, 19:00

A hangverseny első részének koncepcióját Tornyai Péter, Balogh Máté és a közreműködő előadók – két frissen komponált darabot társítva Haydn utolsó előtti triójához – közösen alakították ki. A két új alkotás tehát szorosan kapcsolódik Haydnhoz: E-dúr triója úgy szólal meg, mintha egy nagyszabású, több mint kétszáz év alatt formálódó darab középső szakasza volna. A koncert második részében a triórepertoár egyik örökzöldje hangzik el, s mintha Dvořák is gondolt volna Haydn triójára, hiszen az első dumka hangnemválasztása (e-moll – E-dúr) a Haydn-darab hangnemi tervének (E-dúr – e-moll) tükörképe.

Tornyai Péter: Piano Trio No. last-but-one
Haydn: 44. (E-dúr) zongoratrió, Hob. XV:28
Balogh Máté: Mrs. Trio

SZÜNET

Dvořák: 4. (e-moll) zongoratrió, op. 90 („Dumky”)

Varga Oszkár (hegedű), Matuska Flóra (cselló), Dani Imre (zongora)

Ajánlatunk


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Ajánló


A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!