Program


Történetek barokk zenére

Történetek barokk zenére

Liszt-kukacok Akadémiája
Történetek barokk zenére
10-15 éveseknek
 több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. április 28. vasárnap, 11:00

J. S. Bach, Vivaldi és C. P. E. Bach művei

Aura Musicale

Művészeti vezető és mesél: Máté Balázs

Sokszor mondják, hogy a zene olyan, mint a nyelv: egy nyelv, amelyen a hangszerek beszélnek. De mit mond, és hogyan képes mesélni a zene, ha nem támogatja meg a szöveg? Erre a kérdésre keresi a választ a Zeneakadémia ifjúsági sorozata, a Liszt-kukacok Akadémiája őszi koncertsorozata, amely a felső tagozatos általános iskolásokat (s persze szüleiket, nagyszüleiket) célozza. A koncertsorozat első alkalmával a barokk zene világába kalauzolja el a hallgatókat a korszak zenéjét anyanyelvi szinten beszélő Máté Balázs és együttese, az Aura Musicale. Abba a korba, amikor a zenében minden a kifejezésről szólt, s a hangszeres zenét a vokális zene lányának tartották, mondván, hogy miként a gyermek az anyját, úgy kell a hangszerekkel utánozni az énekeseket. A koncerten ki fog derülni, hogyan is lehetséges, hogy J. S. Bach, nagy tehetségű fia, Carl Philipp Emanuel Bach, vagy éppen Antonio Vivaldi képesek voltak pusztán hangok segítségével történeteket elbeszélni, vagy éppen képeket megfesteni, s Máté Balázstól azt is megtudhatjuk majd, milyen üzenetet rejtenek ezek a művek.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

English language tour with a mini concert

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!